Паоло Банчеро има 2-ри трипъл-дабъл в кариерата си, Меджик победи Пеликанс със 121-106
AP News | 2024-03-22 | 03:49:03

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Паоло Банчеро има 20 точки, 10 борби и 11 асистенции за втори трипъл-дабъл в кариерата си, преодолявайки ранна стрелба неволи, които да помогнат на Орландо Меджик да победят Ню Орлиънс Пеликанс със 121-106 в четвъртък вечерта.

При 42-28 Меджик приключи втория си печеливш сезон за 12 години. Те спечелиха 18 от 23 мача.

Банчеро пропусна първите си 10 удара, два от които наказателни удари, след което се събра, за да завърши 9 от 18 от полето. Джалън Съгс поведе Орландо с 22 точки, а Франц Вагнер добави 18.

Три Мърфи III имаше 21 точки за Ню Орлиънс. Зион Уилямсън добави 20 точки, седем борби и ефектен блок на Банчеро, който помогна на Ню Орлиънс да започне добре. Уилямсън също имаше осем пропуснати мача.

Пеликанс, които спечелиха седем от осем, загубиха нападателя Брандън Инграм в началото на второто полувреме поради, изглежда, нараняване на лявото коляно.

След като Меджик изоставаха с 12 точки през първата четвърт, Коул Антъни и Мориц Вагнер влязоха от резервната скамейка, за да водят с 33-10 през следващите девет минути. Орландо поведе с 47-36, преди Банчеро да отбележи точка.

Меджик увеличи преднината си до 20 до края на третата четвърт, преди Мърфи, Уилямсън и Макколъм да върнат Пеликанс в мача.

Но Банчеро се потопи след обрат на Пеликанс, за да завърши серия от 8-0 на Орландо, която отложи мача в средата на четвъртата четвърт.

Магическият гард Гари Харис напусна мача с болен десен крак.

Pelicans: В Маями в петък вечер.

Magic: Домакин на Сакраменто в събота вечер.